Nauka języka obcego online – praktyczne wskazówki

Nauka języka obcego w czasach nauczania zdalnego może przysporzyć wiele trudu. Pomimo dostępu do materiałów wiele osób ma problem z odnalezieniem się w wirtualnej rzeczywistości szkolnej. Jak powinna wyglądać nauka języka obcego online?

Oto kilka wskazówek, które pomogą w zdobywaniu wiedzy językowej.

ORGANIZE YOURSELF – ZORGANIZUJ SIĘ

Określ cel, jaki chcesz osiągnąć, np. nauczę się 30 słówek z działu „szkoła” lub poznam „czas present perfect”. Pomyśl również nad wszelkimi przyborami, które mogą Ci ułatwić zapamiętywanie i zorganizowanie swojej wiedzy, np. ulubiony zeszyt, kolorowe kartki, pisaki itp. Zaplanowanie i zorganizowanie materiału do nauczenia się sprawi, że będziesz czuł się pewnie.

MANAGE YOUR TIME – ZARZĄDZAJ CZASEM

Wyznacz sobie określony czas oraz porę dnia na naukę. Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie czas, w którym możesz poświęcić się całkowicie nauce. Ważne, by zaplanować naukę tak, aby nikt Cię nie rozpraszał. Ponadto takie sesje naukowe powinny być regularne, inaczej zapomnisz cały materiał, którego się uczyłeś.

RESET AND RELAX – ODPOCZNIJ

Pamiętaj, że mózg musi mieć czas na zapamiętanie i poukładanie informacji, które otrzymuje. Dlatego ważne jest, abyś po zakończonej sesji odpoczął i się zrelaksował. Wypoczęty i zrelaksowany umysł lepiej przyswaja wiedzę i szybciej pracuje.

VARY YOUR METHODS OF LEARNING – WYBIERAJ RÓŻNE METODY NAUKI

Każdy z nas ma ulubiony sposób nauki, jednak spróbuj uczyć się w inny niż dotychczas sposób, eksperymentuj. Może okazać się, że to, co dotychczas uważałeś za jedyną metodę na zapamiętanie słówek, nie do końca działa tak efektywnie, jak „nowa metoda”.

POSITIVE ATTITUDE – POZYTYWNE NASTAWIENIE

Pamiętaj, że wszystko zależy od Twojego nastawienia. Jeśli robimy coś chętnie i mamy z tym pozytywne skojarzenia to lepiej to zapamiętujemy.


Nauka języka obcego jest całym procesem, który należy dobrze zaplanować i zorganizować. Dobranie odpowiednich metod oraz pamiętanie o odpowiedniej higienie pracy zdalnej sprawią, że efekty będą zaskakująco dobre.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym, to zapraszamy do Centrum Języka Angielskiego ENGLISH OK! Z nami na pewno osiągniesz swój cel!

zobacz wszystkie aktualności