Jak rozpocząć naukę języków obcych?

Chcesz rozpocząć naukę języka obcego ale nie wiesz od czego zacząć? Oto trzy proste rady w jaki sposób rozpocząć przygodę z językiem.

Obecnie najczęściej wybieranym językiem jest angielski, ponieważ cały biznes, edukacja, media i wiele innych sfer naszego życia są wręcz zdominowane przez ten język. Drugim pod względem popularności jest język hiszpański. W Polsce zyskuje obecnie ogromną popularność i coraz więcej osób decyduje się na naukę tego języka.

Od czego zacząć? Jak rozpocząć naukę języka obcego?

1. Określ swój cel.

Dlaczego chcesz się nauczyć języka? Czy jest Ci on potrzebny by podnieść kwalifikacje zawodowe, a może po prostu chcesz swobodnie porozumiewać się na wakacjach lub podnieść swoje oceny na studiach, w szkole? A może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego a angielski lub język, który wybrałeś, zawsze Ci się podobał?
Najlepiej odpowiedzieć sobie na te pytania, by zrozumieć skąd czerpać motywacje do nauki.

2. Wybierz metodę i rodzaj nauczania.

Najprostszą metodą jest zapisanie się na kurs języka obcego. Na rynku obecnie znajduje się wiele szkół językowych, które oferują zajęcia grupowe. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie małej grupy, ponieważ masz pewność, że będziesz aktywizowany na zajęciach i wręcz „zmuszony” aby używać języka.
Zajęcia indywidualne również mogą być dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy rozpocząć naukę języka obcego. Poprzez indywidualnie dostosowane zajęcia lektor może skupić się na Twoich potrzebach.
Istnieją też kursy online. Jest to doskonała opcja dla uczniów lubiących niezależność.

3. Określ czas nauki.

Dotyczy to zarówno częstotliwości nauki w tygodniu oraz długości całego kursu. Innymi słowy musisz określić jak często i jak długo chcesz się uczyć. Idealne zajęcia powinny odbywać się dwa razy w tygodniu po 60 lub 90 minut. Po roku Twoje umiejętności językowe powinny być na dużo bardziej zaawansowanym poziomie niż wtedy gdy zaczynałeś.

Te trzy kroki powinny pomóc Ci w rozpoczęciu nauki języka obcego. Pamiętaj, że wszystko zależy od tego jak bardzo zmotywowany jesteś i jak dużo czasu poświęcisz na naukę. Jak każdy uczeń języka obcego pamiętaj „Practice makes perfect”.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym to zapraszamy do Centrum Języka Angielskiego ENGLISH OK! Z nami na pewno osiągniesz swój cel!

zobacz wszystkie aktualności